Zalana piwnica i zadymiony korytarz. Strażacy dwukrotnie interweniowali w rawskim Domu Dziecka…

erawaMiasto
komentarzy

Straż pożarna w miniony weekend dwukrotnie wyjeżdżała do Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej. Przyczyną, awaria pompy i przeciążenie instalacji elektrycznej. 

Pierwsza interwencja konieczna była w piątek (24.02) około 8:40. Zgłoszenie z Domu Dziecka dotyczyło zalanej piwnicy. Na miejscu zjawił się jeden zastęp z JRG Rawa Mazowiecka. Strażacy wypompowywali wodę przez ponad godzinę. Początkowo myślano, że przyczyną zalania był wysoki poziom wód gruntowych, jednak finalnie okazało się, iż doszło do awarii pompy. 

Kolejny raz ratownicy wezwani zostali do zadymienia jednego z korytarzy w niedzielę (26.02), po godzinie 11:00. Jak zawsze, przy tego typu zgłoszeniach na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. 
–  Strażacy sprawdzili pomieszczenia detektorem wielogazowym (0ppm), po czym stwierdzili brak zadymienia stwarzającego zagrożenie dla mieszkańców.  Odłączyli bezpiecznikiem przeciążony obwód, przewietrzyli pomieszczenia i wydali zalecenie przeglądu przez uprawnionego elektryka – relacjonuje bryg. Marcin Szymański z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Przyczyną powstania zagrożenia w tym przypadku okazało się przeciążenie instalacji elektrycznej.
– Rzeczywiście mieliśmy dwie niegroźne awarie. Obydwie zaistniałe usterki natychmiast zostały usunięte. Nie występuje żadne zagrożenie – mówi dyrektor Domu Dziecka Andrzej Brodowski.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci