Tenis dla wszystkich dzieci… Turniej Tenisa Ziemnego w Rawie Mazowieckiej.

erawaSport
komentarzy

Najmłodsi mogą dziś (27.12) zagrać w tenisa ziemnego. Turniej zorganizowany przez Rawskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego pod patronatem Polskiego Związku Tenisa rozpoczyna się o godzinie 16:00 na hali sportowej Milenium. 

Jak informuje Urząd Miasta, turniej „Tenis 10” organizowany jest dla najmłodszych miłośników tego sportu. Jednak dziś również starsze dzieci mogą spróbować swoich sił na korcie. Rozgrywki są bowiem organizowane w ramach projektu znanego na całym świecie pod nazwą „Play + Stay”, który ma na celu propagowanie tenisa wśród wszystkich grup wiekowych.

Na świecie projekt wspiera The International Tennis Federation, a w naszym kraju Polski Związek Tenisa.

Według programu nauki „Tenis 10”, przeznaczony jest on dla dzieci w wieku do 10 lat i starszych. A samo kształcenie polega między innymi na używaniu specjalnego sprzętu do nauki gry w tenisa. W dużej mierze są to gry, zabawy przygotowujące do profesjonalnego treningu. Warunki nauki również są bardziej sprzyjające: kort jest mniejszy, piłka odbija się wolniej niż normalna piłka do tenisa ziemnego, a siatka jest niższa. Wszystkie akcesoria przeznaczone dla dzieci są bardzo kolorowe i mają na celu rozpoczęcie szkolenia poprzez zabawę.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak gorąco zaprosić Was do nauki tenisa ziemnego poprzez zabawę.
 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz