Rawscy wojownicy niezmiennie w formie. Miniony weekend czasem kolejnych medali…

erawaSport
fot. Grzegorz Adamek
komentarzy

Miniony weekend (13-14.05) okazał się być znakomitym dla Rawskiego Klubu Karate Kyokushin. Wojownicy znakomicie zaprezentowali się w Kaliszu i Sochaczewie. 

Siedmioro zawodników reprezentowało nasz klub w Turnieju Calisia Cup 2017 w minioną sobotę. Była to już druga edycja zawodów, której organizatorem jest Kaliski Klub Shinkyokushin Karate – Podolski Dojo oraz Akademia Sportu w Godzieszach Wielkich. Podczas wydarzenia na matach spotkało się 140 zawodników z 14 klubów: Wrocławia, Bielan Wrocławskich, Tuliszkowa, Sochaczewa, Kalisza, Zbierska, Godzieszy Wielkich, Kobierzyc, Skarżyska-Kamiennej, Szydłowca, Legnicy, Łodzi i oczywiście z Rawy Mazowieckiej.

Młodzi wojownicy wystartowali w dwóch kategoriach: kata i kumie. Po zaciętych i pięknych walkach nasz team przywiózł 6 medali.
KATA: Bartłomiej Słomka – srebro, Krystian Krupa – brąz. 
KUMITE: Martyna Gasińska – złoto, Mateusz Grzejszczak – srebro, Krystian Krupa – srebro, Paweł Krajewski – brąz.

Ponadto RKKK godnie reprezentowali: Michał Grzejszczak oraz Mateusz Gasiński. Trenerem prowadzącym jest Sensei Marcin Kopczyński, a opiekunem teamu był senpai Marek Gasiński.

Natomiast w niedzielę, w Sochaczewie odbyła się 132 edycja Amatorskiej Ligi MMA, która była zarazem Pucharem Polski MMA 2017. Tym razem rawski klub reprezentowało 3 zawodników. Na macie stanęli Piotr Czyrka, Jakub Klasztorny i Adrian Bartosiński.

Każdy z nich już jest medalistą tej obecnie najmocniejszej ligi mieszanych sportów walki w Polsce. Piotrek i Kuba wystartowali w kategorii Junior do 70 kg. Wojownicy walczyli znakomicie, Kuba dopiero po dogrywce musiał uznać wyższość swojego rywala, zaś Piotrek po pierwszym zdecydowanym zwycięstwie, w kolejnej walce został pokonany.

Na koniec pozostał Adrian Bartosiński, który jest obecnie najbardziej utytułowanym rawskim zawodnikiem. Startował w kategorii Senior do 84 kg. Adrian po raz kolejny udowodnił swoją klasę. Stoczył cztery pojedynki, z których trzy wygrał przed czasem lub zdecydowanie na punkty. W finale spotkał się z Gerardem Bąkiem z zaprzyjaźnionego klubu Brawler FC Końskie. Po pięknej i ciężkiej walce rawski wojownik został srebrnym medalistom Mistrzostw Polski MMA 2017.

Obecnie RKKK sklasyfikowany jest na 44 miejscu (na 147 klubów), ale do końca roku zostało jeszcze kilka wydarzeń. Opiekunem tego teamu i trenerem prowadzącym jest Adrian Bajan, zaś wspierającym Marcin Kopczyński.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2017 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci